Prawo karne skarbowe

Nie chcąc powielać informacji związanych z koniecznością profesjonalnego wsparcia w procesie karnym oraz okoliczności związanych z ustanowieniem obrońcy odsyłam czytelnika do zakładki Prawo karne.

Przestępstwom i wykroczeniom skarbowym można przypisać walor niejako szczególnych – związanych z pokrzywdzeniem szeroko pojętego Skarbu Państwa. W oderwaniu od tradycyjnego modelu postępowania karnego – w tym przypadku organem, o charakterze finansowym – prowadzącym postępowanie przygotowawcze będzie urząd skarbowy, inspektor kontroli skarbowej, urząd celny.  Pierwsza informacja o możliwości popełnienia czynu niedozwolonego może pochodzić właśnie od tych organów. W takim przypadku doradzamy zachować szczególną ostrożność i niezwłocznie skorzystać z pomocy adwokata prowadzącego sprawy karne skarbowe (specjalista prawa karnego skarbowego), doświadczonego w tej gałęzi prawa (procesowe prawo karne skarbowe). Powyższe odnosi się również do przedsiębiorców, którzy szczególną czujnością powinni wykazać się już na etapie postępowania kontrolnego.

Katalog przestępstw i wykroczeń skarbowych (materialne prawo karne skarbowe) jest dość szeroki i nie sposób wszystkich szczegółowo omówić w niniejszym tekście, do najbardziej powszechnych należą oszustwa podatkowe, obrót nierzetelnymi fakturami VAT (określenia zwyczajowe).

Poza przypadkami opisanymi w zakładce prawo karne – dla przykładu kiedy uzyskasz informację o wszczętym na podstawie przepisów ustawy kodeks karny skarbowy postępowaniu niezwłocznie podejmij kontakt z adwokatem. Z daleko posuniętej ostrożności doradzam swoim klientom prowadzącym działalność gospodarcza w jakiejkolwiek formie konsultację już w chwili wdrożenia procedury kontroli prowadzonej przez nich działalności.

Jeżeli szukasz adwokata od spraw karnych skarbowych (prawo karne skarbowe Wrocław/prawo karne skarbowe Środa Śląska) skontaktuj się z nami za pomocą formularza dostępnego w zakładce Kontakt lub telefonicznie z pracownikiem sekretariatu 71 372 38 72 w celu ustalenia terminu spotkania.

Zobacz także: prawo karne gospodarcze Wrocław