Internet i branża IT

Na pierwszy rzut oka nowe technologie mogą wydawać się tworem oderwanym od systemu prawnego w ogóle. Absolutnie tak nie jest, a przynajmniej pomimo tego, że Twoja działalność polegać będzie głównie na tworzeniu rzeczy poniekąd nienamacalnych wciąż będą to rzeczy, a te sankcjonowane są przez  ustawę Kodeks Cywilny. Twoja działalność gospodarcza – w zależności od tego jaką jej formę obierzesz – również przez wyżej wymienioną ustawę, lub też Kodeks Spółek Handlowych. Kody, które tworzysz a w zasadzie wszelkie dzieła, których twórcą jesteś objęte będą prawami autorskimi – o tych mowa w ustawie o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Prawnik IT (określenie zwyczajowe) – biegły w sprawach związanych z szeroko pojętym prawem IT – w sposób znaczący ułatwi, a w zasadzie umożliwi skierowanie twoich mocy sprawczych na przedmiot działalności gospodarczej, którą obrałeś. Pomoc ta – o ile oczywiście spełniać będzie twoje oczekiwania – może okazać się nieoceniona.

Poza jednostkowymi zleceniami posiadamy szeroką ofertę stałej obsługi prawnej dla przedsiębiorców z branży IT.

Obsługa prawna firm IT – ale również wybrane jednostkowe zlecenia – obejmują takie usługi jak: analiza prawna projektów informatycznych, analiza umowy w branży IT (określenie zwyczajowe), przygotowanie umów o wykonanie programów komputerowych (określenie zwyczajowe), przygotowanie umów o świadczenie usług informatycznych (określenie zwyczajowe), ale również udział w negocjacjach przed zawarciem umowy IT, etc..

Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce Kontakt lub drogą telefoniczną z pracownikiem sekretariatu 71 372 38 72.

Zobacz także: prawo spółek handlowych Wrocław